Jdi na obsah Jdi na menu
 


Půlsezóna 2011

7. 1. 2012

4e3fd44ecd_80219140_o2.jpgDobrý den přátelé tlusté stopy a rovných řídítek.

Chtěl bych Vás seznámit o děním v Bike teamu TPCA. Jsme zhruba tak v polovině sezóny. Zúčastnili jsme se již 11 závodů. Byly to závody jak středního rozsahu tak i masové. Sezónu jsme již tradičně zahájili závodem Author 50 Český Ráj, který měl i letos hojnou účast necelých 1200 startujících. Poté jsme se zúčastnili závodů v seriálu CYKLOMARATHON TOUR. Byly to závody Okolobudějic, Okoloplzně, Okolohradce, Okololiberce, Okolopardubic.
V závodu Okoloplzně jsme zaznamenali první větší úspěch. Trať nás zavedla do překrásného okolí města Plzně, do oblasti Boleveckých rybníků a dále až k zajímavé přírodní památce - Hromnickému jezírku. Vracela se údolím řeky Berounky. Na prvním místě ve své věkové kategorii (nad 100 kg) se umístil Zdeněk Zemánek. Jeho radost můžete vidět na fotce.b079723b29_80218869_o2.jpg

Po tomto úspěchu následovali jeho další skvělá umístění a to druhé místo ve své věkové kategorii v závodech Okolohradce a Okolopardubic. Okolohradce je tradiční maraton v okolí Hradce Králové. Koná se vždy první neděli v měsíci červen. Každoročně se tohoto závodu účastní tisícovka cyklistů. Jedná se o největší sportovní akci s aktivní účastí účastníků na území Královéhradecka.

I další naši jezdci zajížděly na závodech velmi slušné výsledky. Na závodě, který se jede v Sázavě "SÁZAVSKÝ BLIZAK" se našemu týmu povedlo dostat své dva členy na stupně vítězů. Ve své věkové kategorii se umístil Petr Harnoš na krásném druhém místě, a na třetím místě byl další náš jezdec Jiří Hagen .
Jeli trať 40km, která se drala po stráních od řeky Sázavy vzhůru, aby se ve sjezdech zase vracela zpět. Ta je prošpikována několika brody přes sázavské přítoky, pěšinkami, lesními cestami a tu a tam nějakým asfaltem. A kdo má dost sil, užije si i krásný výhled po krajině.

6ac342f395_80218944_o2.jpgDále byly naše dresy vidět na závodech Mladá Boleslav Tour, Jičínská 50, Hradecká 50. I v jižních Čechách se mihly dresy Bike teamu TPCA a to na závodě Král Šumavy. Jedná se o masový závod, který je velmi fyzicky náročný. Jede se v okolí Klatov, jeho náročnost spočívá v nastoupaných metrech a prudkých sjezdech, které vedou těžkým terénem v lesích Šumavy. Studenými, hlubokými brody jenž drsně útočí na psychiku závodníka, který je již na hranici vyčerpání.

Na našich internetových stránkách www.biketeam.blog.cz je možné se podívat na aktuální stav naší interní soutěže uvnitř Bike Teamu o nejlepšího jezdce. Pro ty co tu možnost nemají uvedeme alespoň medailové pozice. Na prvním místě je Šípek Miroslav, druhá pozice patří Jirkovi Hagenovi a na třetí příčce je Zemánek Zdeněk. Jedná se o prozatímní výsledky, které se každým závodem mění.
Závěrem bych jen chtěl připomenout , že 28.9.2011 organizujeme závod v Konárovicích , na který jste všichni srdečně zváni.Věříme v hojnou účast všech milovníků horské cyklistiky, kde si zajezdí i "sváteční cyklisté". Budeme se tam na Vás těšit a v Konárovicích nashledanou.

Márek Mičulka 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 25923
Měsíc: 445
Den: 3